Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wystawa misyjna otwarta

W podziemiach kurii duszpasterstwo spraw misyjnych prezentuje pracę opolskich misjonarzy.

Wystawa zupełnie zmieniła wygląd poziomu „-1” kurii opolskiej, na którym znajduje się kawiarenka i pomieszczenia gospodarcze. Na ścianach zejścia do podziemi, hallu oraz korytarza prowadzącego do kawiarenki zawisło około 80 kolorowych plansz ze zdjęciami, informacjami i fragmentami listów misjonarzy diecezji opolskiej. W hallu w dwóch szklanych gablotach znalazły się eksponaty - pamiątki i przedmioty codziennego użytku z krajów, w który pracują opolscy fideidoniści (tj. księża diecezjalni wysłani do krajów misyjnych). Zgromadzone na wystawie eksponaty przekazali m.in.  ks. Kazimierz Balak, ks. Henryk Pocześniok, ks. Stanisław Klein i ks. Robert Dura. Ta część wystawy będzie zmieniana co jakiś czas, ponieważ eksponatów zebrano więcej. Całość wystawy uzupełnia biblioteczka z czasopismami oraz informatorami misyjnymi oraz szkatułka z napisem „Ofiara na misje”.

Autorem ekspozycji jest Sławomir Błażewicz z Gdańska, plastyk doświadczony w aranżowaniu wystaw misyjnych przez długoletnią współpracę z misjonarzami werbistami. Dobór prezentowanych zdjęć oraz tekstów dokonany został we współpracy z diecezjalnym duszpasterzem spraw misyjnych ks. Stanisławem Kleinem.  – Przede wszystkim zależało nam na pokazaniu pracy opolskich księży fideidonistów. Mam nadzieję, że wystawa ten cel spełnia dobrze – powiedział ks. Klein.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma