Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bronisław Komorowski w Opolu

Prezydent RP pochwalił projekt Specjalnej Strefy Demograficznej.

– Z wielką uwagą, z wielkim szacunkiem i wdzięcznością przyjmuję odważne myślenie tutaj na terenie województwa opolskiego o tym, aby świadomie z funduszy europejskich uczynić zasadnicze źródło działania na rzecz poprawienia warunków funkcjonowania rodziny i zachęcenia do większej dzietności – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w czasie wizyty w Opolu, gdzie uczestniczył w podpisaniu przez marszałka Józefa Sebestę porozumienia z 46 gminami województwa opolskiego w sprawie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

– Prawdopodobnie ostatni raz możemy skorzystać z naprawdę gigantycznych źródeł finansowania, bo to jest przecież ok. 400 mld zł, które mają być przeznaczone w następnej perspektywie budżetowej dla Polski – przypomniał prezydent, podkreślając: – Będę zwracał się z apelami do władz państwa polskiego, także do samorządów, aby wspólnym wysiłkiem zadbać o to, żeby te pieniądze wydawane z następnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej nie były pieniędzmi, które będą rodziły na przyszłość koszty utrzymywania, ale takimi, które będą rodziły pieniądze albo zachęcały do tego, aby rodziły się dzieci.

Prezydent Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że jest to możliwe, ale wymaga podjęcia odważnych decyzji. Wskazał również przykład województwa opolskiego, gdzie rozwija się projekt Specjalnej Strefy Demograficznej. – Tu powstał projekt oparty o koncepcję świadomie wyboru, na co pieniądze z Unii Europejskiej wydać. Problem demograficzny, problem rodziny jest problemem strategicznym dla Polski. A na strategicznych kierunkach zawsze trzeb koncentrować wysiłek – zaznaczył prezydent.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma