Nowy numer 4/2021 Archiwum

Rio w Opolu-Szczepanowicach

W lipcu papież Franciszek posłał ich na cały świat, zapraszają więc młodych ludzi na spotkanie „Bota fé – dodaj wiary”.

To projekt, który rozpoczyna się w Rio, dzieje się w Opolu, dąży do Krakowa, a kończy w Niebie – wyjaśniają organizatorzy spotkania „Bota fé – dodaj wiary!”, które odbędzie się w piątek, 4 października, w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowcicach. Rozpoczęcie o 20.00.

Celem spotkania jest opowiedzenie o tym, co działo się w Rio de Janeiro i wykonanie zadania, jakie przed młodymi postawił papież Franciszek, czyli „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

– Spotkanie składać będzie się z czterech części. Każda z nich dotyczy jednego z wydarzeń ŚDM. Wprowadzony także zostanie Krzyż Oczekiwania, który jest tak wykonany, że pusta przestrzeń wewnątrz krzyża ma wymiary identyczne jak krzyż znany z ŚDM. Ma on być symbolem oczekiwania na spotkanie w Krakowie w 2016 r. – opowiada ks. Łukasz Knieć.

Na spotkaniu będzie też taki moment, kiedy młodzież będzie mogła na krzyżu Pana Jezusa zostawić coś z siebie. – Napiszcie Panu Jezusowi o wszystkim tym, co chcielibyście na Jego krzyżu zostawić, zaklejcie to w kopercie i przywieźcie ze sobą – zachęcają inicjatorzy projektu „Dodaj wiary”.

Gość Opolski objął spotkanie patronatem medialnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama