Nowy numer 25/2018 Archiwum

Będą głosić Bożą miłość

W niedzielę 29 września w parafii św. Jakuba i Agnieszki w Nysie odbędzie się kolejna ewangelizacja z cyklu akcji organizowanych na terenie diecezji opolskiej.

 „Ewangelizację miast” - tak nazwano ten cykl - koordynuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Diecezji Opolskiej. Dotychczas inicjatywa objęła parafie: Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, św. Antoniego w Zdzieszowicach oraz św. Karola Boromeusza w Opolu.

Teraz czas na bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Ewangelizatorzy na niedzielnych Mszach św. będą głosić kazanie i świadectwa, a w kościele Zwiastowania NMP od 14.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym czasie na ulice wyjdą patrole modlitewne z różańcem w ręku, a także grupki chodzące od domu do domu z Ewangelią. Z kolei przed bazylikową dzwonnicą ustawiona będzie scena, a z niej popłyną śpiewy i rozmowy, wystawiona też będzie pantomima.

Niedzielną ewangelizację zwieńczy wieczór uwielbienia w bazylice. Rozpoczęcie o 19.30.

Kolejne ewangelizacje odbędą się w niedzielę 6 października w parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Więcej informacji: nowaewangelizacja.opole.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma