Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rodzina szkołą miłości

Na placu Wolności w Opolu Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia świętuje 20-lecie działalności.

Od 10.00 trwa urodzinowy festyn zatytułowany "Rodzina szkołą miłości". Na scenie wystąpiły m.in. zespół Lorentino z Głogówka, zespół żonglerski Cudaki, szkoła tańca "Fokus", jak i duet Kola & Jula.

Natomiast wokół sceny przygotowano rozmaite atrakcje dla młodszych i starszych. Były pokazy doświadczeń naukowych, jak i najazd motocykli Harley-Davidson.

- Urodziny fundacji to także świetna okazja, aby przybliżyć mieszkańcom Opola nasze cele i misję, a także opowiedzieć szerzej o naszej działalności, placówkach, zakresie udzielanej przez nas pomocy - mówią organizatorzy.

Stąd można było usłyszeć o działalności Domu Matki i Dziecka - pierwszej placówce prowadzonej przez DFOZ, jak i o Galerii Twórczych Inspiracji, która jest jednym z najmłodszych pomysłów fundacji. Rękodzieła w niej powstające można kupić w Księgarni św. Jacka.

Przypomnijmy, że najważniejsze działania podejmowane przez Fundację Ochrony Życia dzieją się w Domu Matki i Dziecka, gdzie dotychczas ponad 1200 matek z dziećmi znalazło wsparcie i szansę na nowy start, w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym i Opiekuńczym, który przeprowadził ponad 600 adopcji, a także wyszkolił ok. 80 rodzin zastępczych, oraz w Diecezjalnej Poradni Rodzinnej, która rocznie pomaga prawie 2500 osobom zgłaszającym się z różnymi problemami.

Jutro, czyli w niedzielę 6 października, o 16.00 w katedrze opolskiej bp Andrzej Czaja odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną za 20 lat istnienia fundacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama