Nowy numer 28/2018 Archiwum

Koszty in vitro

Wkrótce w Opolu konferencja na gorący temat z udziałem ekspertów Episkopatu Polski.

Konferencja naukowa nt. zapłodnienia in vitro odbędzie się na Wydziale Teologicznym UO (ul. Drzymały 1). Przygotowuje ją ks. prof. Piotr Morciniec, dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie WT UO. Jest on również kierownikiem Katedry Bioetyki i Etyki Społecznej WT UO i członkiem zespołu ekspertów Episkopatu Polski ds. Bioetyki – obydwie instytucje są organizatorami konferencji, która ma być próbą interdyscyplinarnego (teologicznego, etycznego i medycznego) spojrzenia na gorącą społecznie problematykę in vitro.

Konferencja pt. „Nadzieje i koszty społeczne zapłodnienia in vitro” – pod patronatem honorowym Biskupa Opolskiego – rozpocznie się 26 października (sobota) o 9.00. W czasie pierwszej sesji głos zabiorą abp Henryk Hoser (Antropologiczne podstawy bioetyki), bp Józef Wróbel (In vitro a antropologiczne implikacje ludzkiej prokreacji), ks. Franciszek Longchamps de Bérier (Prawo a moralność i polityka na przykładzie zagadnień bioetycznych) oraz Michał Królikowski (Miejsca zapalne w legislacji z zakresu sztucznie wspomaganej prokreacji). W sesji II wypowiedzą się lekarze: Andrzej Kochański (Wpływ zapłodnienia pozaustrojowego na geny, genom i epigenom człowieka), Stanisław Cebrat (Skutki łamania naturalnych barier płodności przez techniki in vitro) i Maciej Barczentewicz (NaProTechnology – nowoczesna diagnostyka i leczenie niepłodności).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma