Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dlaczego nie wracają z Zielonych Wysp?

Zapowiada się ciekawa debata na Wydziale Teologicznym. Już w najbliższą sobotę 19 października.

Katedra Jean Monnet od 4 lat działająca na Wydziale Teologicznym UO proponująca w tym roku studia podyplomowe nt.” Pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Ekumeniczne drogi pojednania” poświęcone analizie konfliktu angielsko-irlandzkiego w najbliższą sobotę (19 października) zaprasza na debatę „Dlaczego nie wracają z Zielonych Wysp?”.

- W czasie debaty, w której wezmą udział samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnego sektora gospodarki i szkolnictwa wyższego, mediów, studenci oraz szukający szansy  powrotu do kraju z czasowej emigracji podjęty zostanie problem emigracji  2 milionów młodych z Polski do Irlandii i Anglii. Będziemy zastanawiać się, dlaczego niewielu z nich wraca do kraju, mimo wcześniejszych zapewnień  rządu, że stworzy warunki dla ich powrotu oraz jaka jest strategia województwa opolskiego wobec tej potencjalnej grupy, oczekującej dogodnych warunków dla osiedlenia się i pracy w regionie? – informuje ks. prof. Stanisław Rabiej, kierownik Katedry Jean Monnet i organizator debaty.

Początek debaty o godz. 10 na Wydziale Teologicznym (ul. Drzymały 1a, sala 16).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma