Nowy numer 43/2020 Archiwum

Światełko pamięci

W piątek 18 października w Moszczance odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego połączone z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Przed rokiem obchody zorganizowali po raz pierwszy. Dla wielu rodziców było to bardzo ważne wydarzenie. <TUTAJ>

 – Dzień Utraconego Dziecka wzbudził na nowo pamięć o zmarłych dzieciach, która okazała się lecząca dla niejednego zbolałego serca. To doświadczenie pokazało, że warto go powtórzyć. Bo przyznam szczerze, że przed jego organizacją przyszły zwątpienia i myśli, czy „rozdrapywanie” tak bolesnych ran ma jakiś głębszy sens. Tyle razy mówiono, że lepszą rzeczą jest wymazać śmierć z pamięci – pisze Alicja.

Program obchodów w Moszczance, w piątek 18 października:

  • 17.30 – Różaniec w intencji dzieci, które odeszły przedwcześnie w wyniku poronienia, w okresie okołoporodowym, w wyniku choroby lub wypadku. Modlitwą otoczone zostaną również wszystkie osoby przeżywające utratę kogoś tak bliskiego jak swoje dziecko oraz te, które z powodu innych doświadczeń potrzebują uzdrowienia duszy i ciała. W czasie Różańca będzie okazja do spowiedzi.
  • 18.00 – Msza święta. Kazanie wygłosi o. Faustyn Zatoka OFM z Prudnika Lasu
  • „Tylko Bóg może mnie obudzić” – spektakl słowno-muzyczny
  • Modlitwa o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem
  • Światełko do nieba – wypuszczony zostanie specjalny płomyk do nieba, w którym wpisane zostaną imiona dzieci i słowa skierowane do nich
  • Dla chętnych spotkanie w sali parafialnej

– Prosimy o przyniesie zniczy. Po Mszy świętej zapalimy je przy krzyżu misyjnym jako światełka pamięci – zaznaczono w zaproszeniu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama