GN 28/2018 Archiwum

Ramię w ramię ze świętymi

W czwartek, 31 października po raz drugi ulicami Opola przejdzie Marsz Świętych. Zapraszamy!

– Procesja ku czci świętych stanowi formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy – wyjaśnia ks. Tomasz Jałowy, zapraszając całe rodziny w czwartek 31 października na drugi Marsz Świętych ulicami Opola. – Będzie to dla nas okazja, by dać świadectwo naszej wiary, w szczególnym czasie, jakim jest kończący się Rok Wiary – zachęcają organizatorzy.

W tym roku formuła procesji zostanie nieco zmieniona. Przed rokiem dla wielu uczestników marszu był on zbyt długi, jak na bardzo chłodny, jesienny wieczór. Dlatego w tym roku przejście ulicami Opola rozpocznie się o wcześniejszej godzinie i będzie krótsze.

– Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, a może też najmniej znanego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty – podkreśla ks. Tomasz Jałowy.

Program marszu:

 • 15.45 – Nabożeństwo rozesłania w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha (na Górce)
 • 16.00 – Procesja ulicami miasta z relikwiami świętych
 • 16.45 – Nabożeństwo uwielbienia w katedrze opolskiej
 • 17.00 – Eucharystia

– To bardzo dobra inicjatywa. Nie chodzi w niej o kontrę wobec Halloween, czyli obrzędu, który jest sprzeczny z naszą wiarą, ale o pozytywne zwrócenie uwagi na świat realnie istniejący, którego oczyma nie widzimy, ale w który głęboko wierzymy od samego początku chrześcijaństwa – mówił przed rokiem bp Andrzej Czaja, dziękując za udział w Marszu Świętych i świadectwo wiary w świętych obcowanie. Niech w tym roku będzie nas jeszcze więcej.

Organizatorami wydarzenia są dwie opolskie parafie: Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha oraz Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli parafia katedralna.

Gość Opolski objął Marsz Świętych patronatem medialnym.

« 1 »

Zobacz także

 • Roman_Lekapenos
  30.10.2013 09:31
  Fajny pomysł. Jeśli będzie robiony dynamicznie, "z jajem", ma szansę przebić się wśród ludzi,
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma