Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ramię w ramię ze świętymi

W czwartek, 31 października po raz drugi ulicami Opola przejdzie Marsz Świętych. Zapraszamy!

– Procesja ku czci świętych stanowi formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy – wyjaśnia ks. Tomasz Jałowy, zapraszając całe rodziny w czwartek 31 października na drugi Marsz Świętych ulicami Opola. – Będzie to dla nas okazja, by dać świadectwo naszej wiary, w szczególnym czasie, jakim jest kończący się Rok Wiary – zachęcają organizatorzy.

W tym roku formuła procesji zostanie nieco zmieniona. Przed rokiem dla wielu uczestników marszu był on zbyt długi, jak na bardzo chłodny, jesienny wieczór. Dlatego w tym roku przejście ulicami Opola rozpocznie się o wcześniejszej godzinie i będzie krótsze.

– Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, a może też najmniej znanego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty – podkreśla ks. Tomasz Jałowy.

Program marszu:

  • 15.45 – Nabożeństwo rozesłania w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha (na Górce)
  • 16.00 – Procesja ulicami miasta z relikwiami świętych
  • 16.45 – Nabożeństwo uwielbienia w katedrze opolskiej
  • 17.00 – Eucharystia

– To bardzo dobra inicjatywa. Nie chodzi w niej o kontrę wobec Halloween, czyli obrzędu, który jest sprzeczny z naszą wiarą, ale o pozytywne zwrócenie uwagi na świat realnie istniejący, którego oczyma nie widzimy, ale w który głęboko wierzymy od samego początku chrześcijaństwa – mówił przed rokiem bp Andrzej Czaja, dziękując za udział w Marszu Świętych i świadectwo wiary w świętych obcowanie. Niech w tym roku będzie nas jeszcze więcej.

Organizatorami wydarzenia są dwie opolskie parafie: Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha oraz Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli parafia katedralna.

Gość Opolski objął Marsz Świętych patronatem medialnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama