Nowy numer 43/2020 Archiwum

Marszałek Sebesta zrezygnował

Powodem są względy zdrowotne - poinformował marszałek na konferencji prasowej

Dzisiaj, 28 października, podczas konferencji prasowej, marszałek Józef Sebesta poinformował o rezygnacji z pełnionej funkcji. Powodem tej decyzji jest jego stan zdrowia. Marszałek w ubiegłym tygodniu przeszedł zabieg kardiologiczny.

- Jest w życiu każdego taki czas, że musi zadać sobie pytanie co dalej i czy dalej. Ze względu na moją kondycję i kolejny incydent zdrowotny, związany z kolejnym zabiegiem podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka województwa opolskiego – mówił marszałek. Józef Sebesta powiedział także, że zwróci się do przewodniczącego sejmiku województwa, by przyjęcie rezygnacji odbyło się jak najszybciej, na nadzwyczajnej sesji sejmiku.

Podczas konferencji marszałek podziękował także zarządowi województwa, który – zgodnie z ustawą o samorządzie województwa – odchodzi łącznie z marszałkiem. Zarząd w tym składzie będzie  pełnić swoje obowiązki do czasu powołania nowego zarządu województwa.

W konferencji prasowej wzięli udział także przewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie poseł Leszek Korzeniowski i przewodniczący sejmiku Bogusław Wierdak. Obydwaj dziękowali marszałkowi za siedem lat trudnej pracy dla regionu i jego mieszkańców.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama