Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przygotowanie do bierzmowania

W czterech rejonowych centrach katechumenatu rozpoczynają się spotkania formacyjne przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Sakrament udzielany będzie w 3. niedzielę Adwentu, 15 grudnia, w katedrze opolskiej. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania może odbywać się indywidualnie w parafii lub grupowo w jednym z czterech ośrodków:

Opole – Dom Katechetyczny parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła. Spotkania odbędą się w kolejne poniedziałki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie 4 listopada.

Nysa – Dom Parafialny przy bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki. Spotkania odbędą się 11, 12 i 13 grudnia o godz. 19.00.

Kędzierzyn-Koźle – Dom Katechetyczny przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Spotkania odbędą się w 4 kolejne czwartki (7, 14, 21, 28 listopada) o godz. 19.00.

Racibórz – Dom Katechetyczny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania odbędą się w 5 kolejnych sobót, pierwsze z nich zaplanowano 9 listopada o godz. 19.00.

W spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania mogą wziąć udział osoby dorosłe, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną, a zaniedbały wcześniejsze przygotowanie do bierzmowania, a także wierni w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli w okolicznościach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, a także w przypadku zamiaru uregulowania związku niesakramentalnego.

Przed rozpoczęciem przygotowania osoby zainteresowane powinny zgłosić się do swojego proboszcza.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama