Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wspierają zdolną młodzież

Parlament Dobroczynności uroczystym koncertem uczcił swoje dziesięciolecie.

4 listopada jubileuszowym koncertem w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Opolu uczczono dziesięciolecie opolskiego Stowarzyszenia Parlament Dobroczynności.

- Ideą powołania stowarzyszenia jest skupianie ludzi dobrej woli, o otwartych sercach, wrażliwych na los drugiego człowieka, wyrażających chęć niesienia pomocy i dzielenia się owocami własnej pracy – mówił Lesław Watras, przewodniczący zarządu stowarzyszenia.

Parlament Dobroczynności chce przede wszystkim pomagać zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin i osobom, które nagle znalazły się w sytuacjach krytycznych. W ciągu dziesięciu lat z pomocy stowarzyszenia w formie stypendiów skorzystało 40 uczniów opolskiej szkoły muzycznej, zespołu szkół plastycznych oraz zespołu szkół specjalnych. W bieżącym roku stypendia Parlamentu Dobroczynności otrzymało 7 uczniów na łączną kwotę 12 tysięcy złotych. Członkowie zarządu Parlamentu Dobroczynności pracują społecznie, również biuro rachunkowe prowadzi księgi stowarzyszenia za darmo, nawet bank nie pobiera prowizji za operacje na rachunku. O przyznawaniu stypendiów decydują raz do roku na walnym zebraniu posłowie czyli członkowie Parlamentu Dobroczynności.

W koncercie zaprezentowali się stypendyści Parlamentu. Gwiazdą wieczoru była urodzona w Opolu, absolwentka tutejszej szkoły muzycznej, a dziś solistka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, występująca na wielu scenach świata – sopranistka Katarzyna Trylnik.

Więcej na temat Parlamentu Dobroczynności w "Gościu Opolskim" nr 46/ 17 listopada.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma