Nowy numer 25/2018 Archiwum

Sto tysięcy dla bezdomnych

Pieniądze dostanie sześć schronisk i domów, w których zimą schronienie znajdują ludzie bezdomni.

Jak poinformował Jacek Szopiński, rzecznik wojewody opolskiego, podzielona została kwota przeznaczona na pomoc dla organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą ludziom bezdomnym i zagrożonych bezdomnością. Pieniądze z budżetu wojewody otrzymają wszystkie organizacje, które zgłosiły się do konkursu. I tak -Stowarzyszenie pomocy Wzajemnej BARKA w Strzelcach Opolskich otrzyma 9.170 zł, Dom Samotnych Matek z Dziećmi MONAR – MARKOT w Zopowych - 17.417 zł, Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Stowarzyszenie MONAR – MARKOT w Kędzierzynie-Koźlu - 14.724 zł, Towarzystwo im. św. Brata Alberta – Koło Brzeskie w Pępicach  - 5.154 zł,Towarzystwo im. św. Brata Alberta – Koło Bielickie, Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Bielicach -  35.547 zł,  Towarzystwo. im. św. Brata Alberta – Koło Otmuchowskie, Schronisko Dla Bezdomnych Mężczyzn w Jasienicy Górnej - 17.988 zł.

Na początku br. z  inicjatywy wojewody przeprowadzono akcję liczenia osób bezdomnych przebywających na terenie naszego województwa. W sumie doliczono się 1011 bezdomnych osób na terenie 39 opolskich gmin. W pozostałych 32 – nie znaleziono takich osób.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma