Nowy numer 03/2020 Archiwum

Trzy radia uciekają z sieci Plus

Radio Plus Opole i Radio Plus Kielce z końcem kwietnia 2014 roku opuszczą sieć rozgłośni diecezjalnych Plus, a Radio Plus Śląsk zrobi to z końcem czerwca 2014 roku – informuje press.pl.

Powód?

– Od samego początku nie godziliśmy się na format muzyczny disco polo – mówi ks. Krzysztof Faber, dyrektor Radia Plus Opole.

Muzyki tej nie grają także „plusowe” rozgłośnie: opolska i kielecka. Nowy format wprowadził inwestor, którym jest Grupa Radiowa TIME właściciel m.in. m.in Eski, Wawy i Polo TV.

Obecnie sieć Radia Plus tworzy 20 stacji. Ich słuchalność w skali kraju po zmianie formatu muzycznego to 4,9 proc. Przed tym wynosiła ona 0,9 proc. Secesjoniści z Opola mogą się pochwalić słuchalnością dwa razy wyższą – 10,6 proc. W przypadku stacji z Kielc odsetek ten wynosi 1,7, zaś gliwickie  Radio Plus Śląsk zebrało w swym regionie 0,5 proc. słuchaczy.

Niewykluczone, że stacje, które opuszczają sieć Plus, stworzą wspólny projekt.

« 1 »
 • Jurek
  07.11.2013 22:55
  "Jak to powiedział jeden z księży dyrektorów jednego PLUSa "wolę mieć 10% misji w radiu które słucha mnóstwo osób, niż 90% w radiu którego nie słucha nikt"."

  Jeśli takie słowa rzeczywiście wypowiadają księża, to można tylko ręce załamać i tyle. Czyli słuchalność ponad wszystko? Poziom kulturalny radia katolickiego nieważny? A nie lepiej mieć 50% misji w radiu które może nie jest liderem słuchalności, ale ma wiernych i lojalnych słuchaczy, których można formować? Wystarczy zobaczyć na profil Radia Plus na FB i widać czego chcą słuchacze - sieczki i disco polo.
  Jeśli są tacy, którzy chcą z uciec z tej pułapki to bardzo dobrze.
  doceń 2
 • Magda
  07.11.2013 23:37
  "Majteczki w kropeczki łohoho..." a teraz zapraszamy na audycję Radia Watykańskiego... "Żono moja, serce moje" i tak zbliżamy się do godziny 21 i nadajemy Apel Jasnogórski....

  Boże, słyszysz a nie grzmisz!!!
  doceń 3
 • Robert
  10.11.2013 21:32
  i macie rację.....uciekajcie szybko, że tego bagna.
  doceń 0
 • boa
  18.11.2013 00:51
  A ja dopowiem że było kiedyś radio plus Katowice - obecnie od wielu lat radio EM które bardzo dobrze jest słuchane!!!
  Mądrze postąpił arcybiskup katowicki by wyjść z tej skandalicznej sieci PLUS.

  Co do Radia Plus Śląsk które to nazywało się przed przystąpieniem Radiem PULS Gliwice to uważam że nie powinno to radio wchodzić w sieć PLUSA bo bardzo dużo straciło ok 4 procent w skali regionu.

  Może by tak inne rozgłośnie pomyślałyby wyjść z tej sieci wtedy grupa TIME Eurozet miała by ciężki orzech do zgryzienia - po prostu nie zarabiałaby na sprzedaży reklam. Teraz już wiadomo że straci Śląsk i Opolszczyzne oraz Kielecczyznę a to już duży minus dla reklamodawców!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama