Nowy numer 25/2018 Archiwum

Są zaczynem dobrego

Na Diecezjalnym Katolickim Uniwersytecie Ludności Wiejskiej zainaugurowano nowy semestr nauki.

Uczelnia z siedzibą w Opolu-Gosławicach działa od 1993 roku. Dotychczas cykl trzech semestrów nauki ukończyło 319 osób. Trzy z nich w sobotę 9 listopada, podczas uroczystej inauguracji zajęć, odebrały dyplomy z rąk ks. prał. Huberta Janowskiego, diecezjalnego duszpasterza rolników i dyrektora uniwersytetu.

– Ze względu na zmniejszającą się liczbę chętnych słuchaczy, zdecydowaliśmy o zmianie formuły. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, a nie raz w tygodniu. Co więcej, zapraszamy na nie również wszystkich absolwentów – wyjaśnia Urszula Karwaczyńska, która odpowiada za zapraszanie prelegentów. Jak przyznaje, rozważane jest także prowadzenie warsztatów on-line. Czy pomysł wystartuje, będzie zależało od zainteresowania uczestników zajęć.

– Zima to czas, kiedy dużo siedzi się w domu. Ale dopiero wychodząc ze swoich czterech ścian, można coś nowego zobaczyć, czegoś nowego się nauczyć – mówi ks. Janowski, podkreślając, że słuchacze Diecezjalnego Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej to osoby, które chcą wziąć odpowiedzialność za życie społeczne i religijne w swoich środowiskach lokalnych. – Są zaczynem dobrego w swoich miejscowościach – podkreśla duszpasterz rolników.

Oferta uniwersytetu skierowana jest do wszystkich mieszkańców wsi i małych miejscowości, nie tylko do rolników. Zajęcia dotyczące zarówno rolnictwa, ochrony środowiska, agroturystyki, zdrowego żywienia, jak również teologii prowadzą m.in. naukowcy z Uniwersytetu Opolskiego, specjaliści z Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i z Izby Rolniczej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma