Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomóżmy ofiarom tajfunu na Filipinach

Apel biskupa opolskiego Andrzeja Czai. Zbiórka w najbliższą niedzielę.

 „W ostatnich dniach wszystkich nas poruszyły tragiczne obrazy, jakie docierają do nas z Filipin. Wskutek przejścia tragicznego w skutkach tajfunu „Haiyan”, zginęły tysiące osób, a wiele zostało rannych. Ci, którzy przeżyli, utracili wszystko. Dodatkowo zagrażają im głód, choroby i epidemie. Rozmiar zniszczeń materialnych jest ogromny. Modlimy się za dusze zmarłych oraz za wszystkich, którzy cierpią z powodu  kataklizmu” – apeluje do duszpasterzy i diecezjan biskup opolski Andrzej Czaja.

Rzecznik Caritas Internationalis Patrick Nicholson opierając się na szacunkach ekspertów wspierających akcje ratunkowe informuje, że na Filipinach ok. pół miliona domów zostało zniszczonych w stopniu, który uniemożliwia ich ponowne zamieszkanie i naprawę.

W odpowiedzi na wielkie potrzeby i apel papieża Franciszka oraz przychylając się do prośby Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ordynariusz opolski prosi o przeprowadzenie przed kościołami naszej diecezji, w niedzielę 17 listopada br., zbiórki do puszek na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach.

Ofiary można też składać przelewem na Konto Caritas Diecezji Opolskiej: Grupa Pekao S.A. O/Opole, nr: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Filipiny”. Diecezjalna Caritas za pośrednictwem Caritas Polska prześle je na konto Caritas Filipin.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma