Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Odważni" na początek

W Otmuchowie zapraszają na dobre filmy i rozmowy o rodzinie.

Jedną z propozycji na rozpoczynający się wkrótce w całej metropolii górnośląskiej Rok Rodziny jest cykl „Pro Live Cinema” organizowany w Otmuchowie.

- Z radością zapraszamy wszystkich na otwarcie cyklu filmów dotykających palących problemów współczesności. Jednym z nich jest kryzys rodziny, a w nim kryzys ojcostwa, a także macierzyństwa. Chcemy szukać drogi uzdrowienia z trudnych sytuacji w naszych rodzinach, jak również w osobistym przeżywaniu siebie, swojego potencjału, ale także swoich braków i strat -  informuje ks. Tomasz Szczeciński, wikariusz parafii w Otmuchowie.

Cykl organizowany jest przez otmuchowską parafię, Miejski Ośrodek Kultury i Zespół Szkół. Seanse, po których będzie okazja do rozmowy z zaproszonym gościem, odbywać się będą co miesiąc. Pierwsza projekcja już za tydzień, w piątek 22 listopada o godz. 18 w kinie „Podzamcze”.

- Na początek chcemy zaproponować film pt. „Odważni”. Jest to historia kilku mężczyzn, którzy chcą w sposób bardziej świadomy wobec Boga i swoich rodzin podjąć odpowiedzialność za swoje życie osobiste i rodzinne. Impulsem do zmian staje się śmierć córki jednego z głównych bohaterów. Ten film jest inny, od tego co oglądamy zazwyczaj w kinie i na ekranach naszych telewizorów. To film z wizją i potężną dawką wiary i nadziei. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania, jak kształtować tożsamość mężczyzny jako męża i ojca. Jak stratę przekuć w dobro. Gwarantujemy nie tylko dobre kino, ale ogromny ładunek pozytywnej energii i nadziei, bez której nie można wyobrazić sobie życia. Gościem specjalnym będzie ks. Marcin Marsollek specjalista terapii uzależnień, antropolog i kapłan zaangażowany w pomoc rodzinie – zachęca ks. Tomasz Szczeciński.

Wstęp do kina jest wolny, a dodatkowo MOK częstować będzie dobrą kawą.

Poniżej można zobaczyć trailer "Odważnych" (wersja w j. angielskim)

COURAGEOUS Movie Trailer
courageousthemovie

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama