Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pamiątka jubileuszu

Bp Andrzej Czaja konsekrował nowy kamienny ołtarz w kościele w Opolu-Gosławicach.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach świętuje 80. rocznicę powstania. - Ten kościół został nam dany jako dar dla wszystkich pokoleń, które w ciągu 80 lat w nim się modliły, spotykały z Bogiem, dziękowały i prosiły. My, współcześnie żyjący, dołączamy się do tego daru poprzez to, co zrobiliśmy. Miało miejsce malowanie kościoła, założenie ogrzewania podłogowego, ale w sposób szczególny chcemy, by jako pamiątka przeżywanego jubileuszu pozostał nowy ołtarz - mówił ks. proboszcz Hubert Janowski podczas uroczystej Mszy św., której przed południem w niedzielę 17 listopada przewodniczył bp Andrzej Czaja.

Ordynariusz diecezji opolskiej poświęcił nowy kamienny ołtarz i ambonkę. - Konsekracja stołu Bożego słowa i stołu ofiarnego to bardzo ważne wydarzenia - podkreślał bp Andrzej Czaja, wyjaśniając, że ołtarz jest symbolem kamienia węgielnego, na którym Bóg Ojciec wznosi cały Kościół na ziemi.

- Trzeba uświadomić sobie, że świątynia, do której przychodzimy, to dom Boży. 80 lat temu, w dniu konsekracji, została ona przekazana w ręce Boga i odtąd jest dla nas bramą nieba. Tu trzeba przyjść z wiarą, otwartym sercem, by zaczerpnąć. Służba Bogu nie polega na biciu pokłonów, ale na przyjmowaniu tego, co On nam daje. Nie wolno tym gardzić - przestrzegał biskup opolski.

Więcej o parafii w Opolu-Gosławicach, świętującej 80. urodziny, napiszemy w "Gościu Opolskim" na 24 listopada 2013 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama