GN 32/2018 Archiwum

Będzie renowacja wnętrza

Gotycka kaplica zamkowa w Raciborzu będzie piękna także wewnątrz.

Jak poinformował starosta raciborski Adam Hajduk powiat raciborski skierował wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o rządowe wsparcie dla planowanej na przyszły rok renowacji wnętrza kaplicy na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W bieżącym roku ukończono renowację elewacji zewnętrznej oraz montaż witraży. Odnowienie wnętrza kaplicy św. Tomasza Becketa zakłada wyeksponowanie historycznych detali oraz przystosowanie dolnego pomieszczenia do udostępniania turystom.

Po zakończeniu renowacji w przyszłości być może zostanie odtworzony ołtarz i ławki, a także organy.
- Koszt prac renowacji wnętrza oszacowano na około 2 mln zł. Ranga naszego zabytku uprawnia do 60 proc. dotacji – poinformował Adam Hajduk.

W kaplicy będą się odbywać koncerty i wieczory poetyckie licujące z godnością miejsca. Będą także odprawiane okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma