Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mylące zmysły

Interesująca wystawa w Raciborzu.

Nie miałem zbyt wiele czasu, by tę wystawę obejrzeć, ponieważ trochę za późno zaparkowałem na placu Ofki Piastówny w Raciborzu – czyli przed Muzeum w Raciborzu. Miła pani obsługująca zwiedzających (licznych!) w sobotę 23 listopada wystawę pn. „Świat zmysłów” zapytała: Ale pan wie, że o wpół do drugiej zamykamy? Wiedziałem. Ale mimo to udało mi się przetestować kilka zachowań ludzkich (czyli moich też, jak mniemam ) zmysłów.

Obserwacja ogólna: w wielu sytuacjach ludzkie receptory słuchu , wzroku, powonienia i dotyku mogą nas wprowadzać w błąd. Bardzo to wszystko ciekawe, a wystawa multimedialna naprawdę wciąga  w grę między naszymi zmysłami a intelektem. Jest to bowiem wystawa interaktywna. Pokazuje jak działają nasze zmysły. Wypożyczona została do Raciborza z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Będzie czynna do końca listopada (w soboty wstęp wolny, w poniedziałki muzeum jest zamknięte).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma