Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zadbajcie o piękny dom

Nie chodzi o ładniejsze tapety i nowsze wyposażenie, ale o "Remont Małżeński", czyli adwentowe rekolekcje.

– Piękno domu leży w pięknie tych, którzy go tworzą – wyjaśnia ks. Eugeniusz Ploch, który poprowadzi tegoroczny "Remont Małżeński", czyli weekendowe rekolekcje dla małżeństw.

Kto nie marzy o pięknym domu? Niemniej, jak zauważają organizatorzy rekolekcji, oglądając telewizyjne reklamy można odnieść wrażenie, że piękny dom jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wziąć kredyt, kupić komplet ekskluzywnych mebli, zainwestować w modne dodatki i gotowe. Każdy jednak, kto chce uczynić mieszkanie czy wolnostojący budynek swoim miejscem na ziemi wie, że nie o to idzie.

– Dom to konkretne osoby, życie, relacje, czas, atmosfera, życzliwość, czułość, dobre słowo, wzajemna pomoc, bezpieczeństwo. Zdaje się, że piękny dom to ten, który ma duszę – podkreśla ks. Eugeniusz Ploch, zapraszając małżeństwa na rekolekcje, które pozwolą uczynić dom jeszcze piękniejszym.

Spotkania rekolekcyjne odbędą się od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1a).

Program:

  • 13 grudnia 2013, godz. 20.00-21.45 – śpiewy uwielbienia, konferencja ks. Eugeniusza Plocha, modlitwa adoracyjna
  • 14 grudnia 2013, 18.00-19.30 – świadectwa, uwielbienie, konferencja ks .Eugeniusza Plocha, modlitwa adoracyjna, a od godziny 19.30 okazja do spowiedzi
  • 15 grudnia 2013, godz. 10.00 – konferencja ks. Eugeniusza Plocha, w tym czasie dla dzieci spotkanie i zabawy, a o godz. 11.15 rozpocznie się Eucharystia rodzinna
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama