Nowy numer 4/2021 Archiwum

455 tysięcy złotych dla Filipin

Opolska Caritas przesłała dziś zebrane przez wiernych pieniądze, które przeznaczone będą na pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach.

455 tysięcy złotych dla Filipin   Opole, 29.11, godz. 13.25. Ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas, właśnie dokonał wpłaty na rzecz Filipin Karina Grytz-Jurkowska /GN W odpowiedzi na apel biskupa opolskiego Andrzeja Czai o zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach, wierni diecezji opolskiej wrzucili do puszek 455 tys. zł. Pieniądze, bez potrącania kosztów administracyjnych, zostały 29 listopada przelane na konto Caritas Polskiej.

- Funkcjonując w ramach Caritas Internationalis, Caritas Polska pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Caritas Filipiny. Za pośrednictwem dobrze rozbudowanej sieci centrów diecezjalnych i parafii, wolontariusze Caritas Filipiny przekażą pomoc z Polski poszkodowanym - mówi ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

Na kwotę 455 tys. zł złożyły się przede wszystkim ofiary wiernych zbierane przed kościołami w niedziele 17 i 24 listopada, ale są w niej także wpłaty osób indywidualnych, firm, ludzi nauki, polityki.

455 tysięcy złotych dla Filipin   Przedstawiciele Szkoły Specjalnej z Opola wraz z nauczycielkami zdążyli przekazać zebrane w swojej placówce na rzecz poszkodowanych Filipińczyków pieniądze Archiwum Caritas Diecezji Opolskiej - Szczególne wzruszająca była kwota 165,15 zł, przekazana przez Zespół Szkół Specjalnych z Opola. Dwóch przedstawicieli samorządu szkolnego w towarzystwie swoich pedagogów przyniosło zebraną kwotę do biura Caritas Diecezji Opolskiej tuż przed przesłaniem pieniędzy na konto Caritas Polskiej. Szkolna zbiórka razem z pozostałymi datkami już jest w drodze na Filipiny - dodaje ks. Drechsler.

W ciągu ostatnich 8 lat wierni diecezji opolskiej przekazali poprzez takie zbiórki przed kościołami na rzecz ofiar różnych klęsk w kraju i poza jego granicami ok. 6,6 mln zł. Było w tym m.in. ponad 1,5 mln zł dla powodzian w 2010 r., ok. 400 tys. zł dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, 530 tys. zł na pomoc głodującym w Afryce w sierpniu 2011 r. czy 153 tys. zł dla ofiar konfliktu w Syrii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama