Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pamięci zamordowanych duchownych

Wystawa "Niedokończone Msze Wołyńskie" przyjeżdża do Opola.

Od 6 do 20 grudnia w Opolu będzie można zobaczyć wystawę „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej”. Prezentuje ona sylwetki i losy ponad 20 księży i sióstr zakonnych, którzy ze swoimi parafianami pozostali do końca, dając świadectwo służby.

Wystawa, która powstała w 2010 r. przy współpracy Centrum Ukrainicum KUL, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i Konsulatu Honorowego RP w Łucku, odwiedza wiele miejscowości zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie.

– Sprowadzając tę wystawę do Opola, chcemy zaznajomić zwiedzających z bolesnym fragmentem historii, aby dzięki temu budować trwałą przyjaźń i prawdziwe partnerstwo między narodami Polski i Ukrainy – wyjaśnia Daniel Bialik z opolskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Wystawa prezentowana będzie w Instytucie Historii UO (ul. Strzelców Bytomskich 2). Jej otwarcie zaplanowano 6 grudnia o godz. 10. Słowo wstępne wygłosi prof. Krzysztof Kawalec z Delegatury IPN w Opolu.

Gość Opolski objął wystawę patronatem medialnym.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma