Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chcę głosić radość Ewangelii

Pierwsze słowa i pierwszy wywiad biskupa nominata ks. Rudolfa Pierskały.

– Czcigodni księża biskupi, wszyscy współbracia w kapłaństwie, siostry zakonne, wszyscy zebrani tutaj na ogłoszeniu nominacji. Kiedy we wtorek otrzymałem telefon z Nuncjatury Apostolskiej, żebym przyjechał na rozmowę z nuncjuszem apostolskim, to ta wiadomość przyszła bliżej codziennej pracy. Było wielu petentów, wiele różnych spraw. Pomyślałem sobie, że było tak zwyczajnie i normalnie. Tak, jak Pan Jezus powoływał apostołów, którzy pracowali przy połowie ryb i przy naprawianiu sieci – mówił ks. Rudolf Pierskała, biskup nominat, w sobotę 7 grudnia podczas ogłoszenia nominacji w opolskiej Kurii Diecezjalnej.

– Przyjąłem ten wybór w duchu wiary w słowa Pana Jezusa, które towarzyszyły mi w drodze do Warszawy: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili”. W duchu takiej wiary przyjąłem ten wybór, a także z jednej strony w duchu radosnej wdzięczności za ogromne obdarowanie, a z drugiej strony w poczuciu pokory związanej z niegodnością – podkreślał biskup nominat.

– Najważniejsza jest w tym momencie wiara. Bo wiara w moc działania Pana Jezusa uskrzydla, rozświetla wszystkie problemy i ciemności. Dziękuję Panu Jezusowi za powołanie, dziękuję ojcu świętemu za wybór, za nominację i dziękuję biskupowi opolskiemu za zaufanie – mówił ks. Rudolf Pierskała, prosząc o modlitwę na czas przygotowań do święceń biskupich.

– Kiedy Pan Jezus wysłał swoich 72 uczniów na pierwsza misję. I kiedy wrócili po tej pierwszej misji, to Pan Jezus rozradował się w Duchu Świętym i powiedział do uczniów: „Szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą”. Radość Pana Jezusa z tego, że uczniowie poszli i głosili Jego Ewangelię. Ta myśl przyświecała mi przy wyborze hasła biskupiego. Nawiązując do adhortacji papieża Franciszka „Evangelii Gaudium”, chcę głosić radość Ewangelii – wyjaśniał ks. Pierskała, dopowiadając, że chce by jego herbie biskupim była Święta Rodzina. - W rodzinie jest pierwsze miejsce głoszenia Ewangelii – mówił.

Poniżej pierwszy wywiad z biskupem nominatem, przeprowadzony przez Hannę Honisz z Biura Prasowego Diecezji Opolskiej:


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama