Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pan Bóg nam odpowiedział

- Módlmy się za biskupa nominata Rudolfa. Prośmy, aby był biskupem według serca Jezusowego i posługiwał w Kościele opolskim mężnie i roztropnie - prosił bp Andrzej Czaja.

W Komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z 7 grudnia czytamy: „Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prał. Rudolfa Pierskałę, kanclerza kurii diecezji opolskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Semina”.

– Ta wspaniała nowina i papieski akt mianowania biskupa pomocniczego dla Kościoła opolskiego dosięgają nas w dniu wspomnienia św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, gdy Kościół woła w stronę Boga w modlitwie dnia: „Wzbudź w swoim Kościele biskupów według Twojego serca, aby nim rządzili mężnie i roztropnie”. Ot, i natychmiastowa odpowiedź Boga na to wołanie Kościoła. Wzbudził nam biskupa przez sługę Swego Franciszka – mówił podczas ogłoszenia nominacji bp Andrzej Czaja.

– Módlmy się za biskupa nominata Rudolfa. Prośmy, aby był biskupem według serca Jezusowego i posługiwał w Kościele opolskim mężnie i roztropnie – prosił bp Andrzej Czaja, rozpoczynając modlitwę Anioł Pański.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma