Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tak, pomagam!

Kończy się przedświąteczna zbiórka żywności, którą prowadzi Caritas Diecezji Opolskiej.

Przez dwa dni, 6 i 7 grudnia, ponad 300 wolontariuszy zachęcało kupujących do wsparcia świątecznej zbiórki żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”.

Jednym z wolontariuszy był Bartłomiej Szędzielorz, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu. – Namówiła mnie wychowawczyni ze świetlicy Cegiełka. Tak naprawdę nie musiała długo namawiać. Chętnie się zgodziłem. Już wcześniej brałem udział w różnych formach wolontariatu – opowiada Bartek, który zbierał artykuły spożywcze w sklepie Netto przy ul. Oleskiej.

– Większość osób coś wrzuca do naszego kosza. Najwięcej jest mąki i makaronu – mówi. Ale są i ciastka, konserwy czy soki. – Warto pomagać. Robię to dla biednych osób, by miały lepsze święta – zaznacza Bartek, dopowiadając, że na koniec zbiórki będzie musiał jeszcze policzyć, ile kilogramów jakiego produktu udało się zebrać.

Z otrzymanych produktów zrobione będą paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z diecezji opolskiej. A część żywności zostanie przekazana na potrzeby placówek Caritas: kuchni i Centrum Opieki Paliatywnej.

– Caritas Diecezji Opolskiej już po raz piąty przystąpiła do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. W tym roku wolontariusze pojawili się w 28 sklepach, głównie w sieciach handlowych Biedronka w Opolu, Nysie, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu i Głuchołazach, ale także w mniejszych sklepach w Kamieniu Śląskim, Kamionku, Gogolinie, Chróścinie, Skoroszycach i Sidzinie – informuje koordynator projektu, Katarzyna Anklewicz z opolskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama