Nowy numer 33/2018 Archiwum

Caritas podsumowała świateczną zbiórkę

Klienci 28 sklepów podarowali prawie 4 tony żywności.

- Zebraliśmy 3956,79 kg artykułów spożywczych, m.in. 815 kg mąki, 738 kg makaronu, 794 kg cukru, 215 litrów oleju czy 252 kg słodyczy. Szacunkowa łączna wartość produktów wynosi ponad 17 tys. zł - informuje Katarzyna Anklewicz z opolskiej Caritas, która koordynowała Świąteczną Zbiórkę Żywności. I dodaje, że koszty przeprowadzania akcji wyniosły 3 500 zł.

W tym roku, w piątek 6 grudnia i w sobotę 7 grudnia wolontariusze pojawili się w 28 sklepach, głównie w sieciach handlowych Biedronka w Opolu, Nysie, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu i Głuchołazach, ale także w mniejszych sklepach w Kamieniu Śląskim, Kamionku, Gogolinie, Chróścinie, Skoroszycach i Sidzinie.

Zebrane artykuły spożywcze trafiły do osób najbiedniejszych z terenu naszej diecezji w postaci paczek świątecznych przygotowanych przez Parafialne Zespoły Caritas oraz zostały przekazane na potrzeby placówek Caritas: kuchni oraz Centrum Opieki Paliatywnej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma