Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ping-pongowe zmagania

Kleryk Ireneusz Gierczycki przywiózł srebrny medal z XVI Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym.

Gospodarzami mistrzostw były dwa seminaria: częstochowskie i sosnowieckie. W rozgrywkach wzięło udział 63 zawodników z 17 seminariów, również 3-osobowa reprezentacja Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu: Ireneusz Gierczycki (rok II), Kamil Wocka (rok I) oraz Michał Ludwig (rok I).

Pierwszego dnia obyły się rozgrywki drużynowe, w których udział mogli brać zarówno klerycy, jak i moderatorzy seminaryjni. W fazie grupowej klerycy diecezji opolskiej i gliwickiej zmierzyli się z reprezentacjami seminariów z Katowic, Drohiczyna i Pelplina.

– Na pierwszy rzut oka nie była to grupa wymagająca, jednak po czasie okazało się całkiem inaczej – stwierdza Kamil Wocka. – Po ciężkich pojedynkach przegraliśmy z Drohiczynem, ale wygraliśmy z Katowicami i Pelpinem. Z 2. miejsca w grupie awansowaliśmy do ćwierćfinału – opowiada. W ćwierćfinale pokonali drużynę gospodarzy z Częstochowy, z kolei w półfinale ulegli zespołowi z Sosnowca.

Podsumowując, w zawodach drużynowych w tenisie stołowym klerycy z WMSD Opole wywalczyli 4. miejsce. Drużynowym mistrzem Polski została drużyna WSD Drohiczyn. Na 2. miejscu uplasowała się reprezentacja WSD Sosnowiec, a 3. miejsce wywalczyli seminarzyści z Przemyśla.

Z kolei w rozgrywkach indywidualnych złoty medal zdobył ks. Tomasz Picur (moderator z WSD Przemyśl). W finale pokonał ubiegłorocznego wicemistrza, kleryka Ireneusza Gierczyckiego z WMSD Opole.

Nasz Irek przechodził przez zawody jak burza – podkreśla Kamil Wocka, który sam odpadł z rozgrywek na dość wczesnym etapie. – Jednak ks. Tomasz Picur, z którym Irek rozgrywał mecz finałowy, był naprawdę świetny. Potrafił dobrze odczytywać grę przeciwnika. Irek grał już z nim dzień wcześniej w zawodach drużynowych i był blisko zwycięstwa. Jednak tym razem przeciwnik zmienił swój styl i zaskoczył tym naszego asa – opowiada Kamil Wocka.

Zawody odbyły się w hali sportowej częstochowskiego seminarium, a zakończyła je Eucharystia sprawowana przez ks. Andrzeja Przybylskiego, rektora WSD Częstochowa.

W zawodach obowiązywały aktualne przepisy gry w tenisa stołowego zatwierdzone przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama