Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jarmark adwentowy

Trwa bożonarodzeniowy jarmarku w Opolu, szykują się też w innych miastach.

Rozpoczął się czas bożonarodzeniowych jarmarków.

Liczne stoiska, oferujące choinki, wędliny, miody, korzenne przyprawy, potrawy regionalne a także różne ozdoby, drobiazgi na prezenty pod choinkę, ciepłe czapki, kapcie i rękawiczki pojawiły się już na ul. Krakowskiej. Stoiska te pozostaną tam przez kilka najbliższych dni.

Niedaleko, przy pl. Wolności, Mniejszość Niemiecka organizuje tradycyjny  Weihnachtsmarkt. W niedzielę, 15 grudnia sącząc z kubeczka łyk aromatycznego grzańca można obejrzeć program artystyczny.

Uczniowie szkół zaprezentują na scenie jasełka i kolędy. Wystąpią artyści tacy jak: Ewelina Kowarsz i Adrian Marsseli, Aneta Pawolek, Natalia Świerc, Asia Wicher, Blue Moon oraz Klaudia Paterok. Będzie też okazja do odwiedzenia straganów ze stroikami, ozdobami, kartkami i wypiekami.

Podobna impreza odbywać się będzie 15 i 22 grudnia w Bastionie św. Jadwigi w Nysie.

Kędzierzyn-Koźle zaś zaprasza na jarmark świąteczny do Domu Kultury „Chemik” w dniach 20-22 grudnia. W tym czasie prócz stoisk oferujących ozdoby i specjały świąteczne odbędą się liczne koncerty i występy miejscowych artystów.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma