Nowy numer 49/2020 Archiwum

Twórzmy wspólnotę

Niepełnosprawni modlili się przed cudami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej.

– Jean Vanier zapytany o potrzeby osób niepełnosprawnych, odpowiedział, że one są takie same, jak potrzeby wszystkich ludzi. To pragnienie życia, potrzeba Światła, które płynie od Boga, a także potrzeba najgłębsza, jaką jest potrzeba kochania, a także bycia kochanym i rozumianym – mówił w kazaniu ks. Wojciech Janus, który w 3. niedzielę Adwentu w katedrze opolskiej przewodniczył I Pielgrzymce Niepełnosprawnych.

– Chciałbym, abyśmy zaczęli tworzyć wspólnotę. Rozpoczynamy dzieło duszpasterstwa osób niepełnosprawnych, które powierzamy Bogu – podkreślił ks. Wojciech Janus, prosząc o modlitwę w intencji tworzącego się duszpasterstwa, a także w intencji wszystkich chorych, niepełnosprawnych i cierpiących diecezji opolskiej.

Kolejne spotkanie, na które ks. Janus zaprasza niepełnosprawnych, odbędzie się 15 lutego 2014 r. w parafii bł. Czesława w Opolu, gdzie trwać będzie peregrynacja kopii cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano. A za rok planowana jest kolejna pielgrzymka do katedry opolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama