Nowy numer 21/2018 Archiwum

Twórzmy wspólnotę

Niepełnosprawni modlili się przed cudami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej.

– Jean Vanier zapytany o potrzeby osób niepełnosprawnych, odpowiedział, że one są takie same, jak potrzeby wszystkich ludzi. To pragnienie życia, potrzeba Światła, które płynie od Boga, a także potrzeba najgłębsza, jaką jest potrzeba kochania, a także bycia kochanym i rozumianym – mówił w kazaniu ks. Wojciech Janus, który w 3. niedzielę Adwentu w katedrze opolskiej przewodniczył I Pielgrzymce Niepełnosprawnych.

– Chciałbym, abyśmy zaczęli tworzyć wspólnotę. Rozpoczynamy dzieło duszpasterstwa osób niepełnosprawnych, które powierzamy Bogu – podkreślił ks. Wojciech Janus, prosząc o modlitwę w intencji tworzącego się duszpasterstwa, a także w intencji wszystkich chorych, niepełnosprawnych i cierpiących diecezji opolskiej.

Kolejne spotkanie, na które ks. Janus zaprasza niepełnosprawnych, odbędzie się 15 lutego 2014 r. w parafii bł. Czesława w Opolu, gdzie trwać będzie peregrynacja kopii cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano. A za rok planowana jest kolejna pielgrzymka do katedry opolskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma