Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Wyjdź z cienia i pokaż dobro

Wyjdź z cienia i pokaż dobro przejdź do galerii

Harcerze przywieźli do Opola Betlejemskie Światło Pokoju.

 
Bp Andrzej Czaja otrzymany płomień z Betlejem przekazał harcerzom i zuchom z całej Opolszczyzny Anna Kwaśnicka /GN

„Wyjdź z cienia – pokaż dobro!” – to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, które w nocy z 14 na 15 grudnia słowaccy skauci przekazali polskim harcerzom podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Stamtąd płomień z Groty Narodzenia w Betlejem do katedry opolskiej przywieźli harcerze z 11. Drużyny Harcerskiej „Wschód”, 107. Drużyny Harcerskiej „Powsinogi” oraz 30. Drużyny Starszej Harcerskiej „Feniks”.

Podczas nabożeństwa Słowa Bożego, które odbyło się we wtorek 17 grudnia, biskupowi Andrzejowi Czai lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju wręczył Rafał Janowski. – Dziękuję wam za to, że co roku pilnujecie tego, aby dotarło do nas Światło Betlejemskie – biskup opolski zwrócił się do harcerzy.

– Jak nie ma ognia bez tlenu, tak i w życiu człowieka nie ma światła płynącego z Bożego Słowa bez wiary w sercu – mówił bp Andrzej Czaja, zapraszając do refleksji nad usłyszanym fragmentem Ewangelii o św. Józefie, do którego we śnie przyszedł Anioł Pański. – Jeśli człowiek wierzy, to umie pokonać w sobie lęk. A wtedy potrafi dokonać rzeczy wielkich – mówił biskup opolski, podkreślając, że jeśli człowiek ma w sercu wiarę, to stać go na dobro.

– Dziś w świecie nieraz lekceważy się wartość wiary, depcze ją, chce się ją zepchnąć do sfery życia prywatnego, żeby nie mogła być manifestowana w sferze publicznej. Są w świecie rejony, gdzie wiarę się prześladuje. Tymczasem wiara ma w sobie taką moc, że zwycięża w człowieku wszelki lęk, obawy i strach, dlatego żeby wychodzić z cienia i pokazywać dobro trzeba dbać o wiarę, trzeba mieć choćby lekko tlący się płomień wiary – wskazywał biskup, podpowiadając, jak o wiarę zabiegać: – Słuchajcie Bożego Słowa, żyjcie na chwałę Bożą, służcie bliźnim. Dbajcie, żeby być w świątyni Pana w niedziele i święta, żeby nie było dnia bez modlitwy, żeby Dekalog mieć mocno w sercu i nie dać się uwieść światu.

Na zakończenie nabożeństwa bp Andrzej Czaja przekazał ogień z Betlejem harcerzom z całego województwa, którzy zaniosą go do miast, instytucji, szpitali i parafii.

Tegoroczne hasło sztafety „Wyjdź z cienia – pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą. – Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych. Trzeba się tylko odważyć wyjść z cienia – wyjaśniają harcerze.

« ‹ 1 › »
Płomień z Betlejem w Opolu

WIARA.PL DODANE 17.12.2013 AKTUALIZACJA 17.12.2013

Płomień z Betlejem w Opolu

We wtorek, 17 grudnia, w katedrze opolskiej harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju biskupowi Andrzejowi Czai. Stąd zawędruje do miast, instytucji, parafii w całym regionie. Zdjęcia: Anna Kwaśnicka /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

ana

|

GOSC.PL

publikacja 17.12.2013 20:18

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU
  • BOŻE NARODZENIE
  • BP ANDRZEJ CZAJA
  • HARCERZE
  • KATEDRA OPOLSKA

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X