GN 32/2018 Archiwum

Pasterkowa kolekta na...

Biskup opolski dziękuje za wspieranie diecezjalnego dzieła służby życiu i rodzinie, a także prosi o ofiarność w nadchodzącą Noc Bożego Narodzenia.

W specjalnym komunikacie na IV niedzielę Adwentu biskup opolski zachęca do wparcia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, na rzecz której przeznaczone zostaną ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki.

Ordynariusz przypomina, że Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia, która świętuje 20-lecie istnienia, może skutecznie działać dzięki wsparciu wiernych i księży z całej diecezji.

Fundacja podejmuje dzieło ratowania życia, pomocy samotnym matkom i wspierania rodziny. Jak informuje bp Andrzej Czaja, na przestrzeni 20 lat w Domu Matki i Dziecka schronienie i pomoc otrzymało ponad 1200 matek i dzieci, dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu i Opiekuńczemu dom znalazło 640 dzieci, a z pomocy Diecezjalnej Poradni Rodzinnej skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

W komunikacie, który zostanie odczytany w kościołach diecezji opolskiej 22 grudnia, biskup opolski również zaprasza rodziny na dwa wydarzenia wpisane w kalendarz Roku Rodziny. 28 grudnia o 11.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy odbędzie się spotkanie z rodzinami migrantów zarobkowych, a 6 stycznia o 14.00 ulicami Opola przejdzie Orszak Trzech Króli (rozpocznie się na deptaku przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Damrota i przejdzie w stronę Rynku).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma