Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tworzycie rodzinę Pana Jezusa

Bp Rudolf Pierskała odprawił prymicyjną Mszę św. w Domu Matki i Dziecka.

W czwartkowy poranek Eucharystię w kaplicy Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach z bp. Rudolfem Pierskałą koncelebrowali ks. Jerzy Dzierżanowski, dyrektor Fundacji Ochrony Życia, oraz ks. Paweł Landwójtowicz, dyrektor Diecezjalnej Poradni Rodzinnej.

– W herbie księdza biskupa jest wizerunek Świętej Rodziny i hasło „Głosić radość Ewangelii”. Wydaje mi się, że te dwa przesłania bardzo mocno wpisują się w przestrzeń tego domu i wyznaczają kierunek niesionej tutaj pomocy – mówił ks. Jerzy Dzierżanowski, witając bp. Rudolfa Pierskałę w kaplicy Domu Matki i Dziecka.

– Tutaj trafiają przede wszystkim matki, które nie zaznały ciepła rodzinnego, bądź matki, które próbowały budować prawdziwą rodzinę, ale ona legła w gruzach – podkreślał ks. Dzierżanowski, zaznaczają, że gdy życie rodzinne się wali, trudno jest człowiekowi usłyszeć radosną nowinę. – Zadaniem sióstr i świeckich pracowników jest pomóc w odbudowaniu wiary w rodzinie. Możemy to robić poprzez pokazywanie najważniejszych wartości, które zostawił nam Jezus Chrystus, a więc poprzez głoszenie radości Ewangelii – mówił ks. Dzierżanowski.

– Uczucia nienawiści i miłości to postawy, które są blisko siebie. Myślę, że wielu z nas tego doświadczyło. Nieraz miłość przeradza się w nienawiść – mówił w homilii bp Rudolf Pierskała. – Dobrze, że miejsce, w którym jesteśmy nazywa się domem. Doświadczenie domu jest bardzo ważne, bo dom to nie tylko budynek, nie tylko miejsce, gdzie jest ciepło, gdzie jest co jeść. Dom to przede wszystkim wspólnota ludzi kochających się – podkreślał biskup, dziękując siostrom elżbietankom, księżom z Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia oraz świeckim pracownikom i wolontariuszom za tworzenie matkom i ich dzieciom doświadczenia domu.

– Gromadzimy się tutaj w imię Pana Jezusa, które pomaga nam przełamać postawę złości i nienawiści, przejść na poziom miłości. Rodzinę Pana Jezusa tworzą ci, którzy pełnią wolę Ojca. Kochając wasze dzieci, pomagając sobie wzajemnie, starając się żyć według Ewangelii dążycie do tego, by tę wolę wypełniać. Tym samym należycie do rodziny Pana Jezusa – zapewniał bp Rudolf Pierskała.

Na zakończenie Mszy św. s. Marianna Lyga, dyrektor Domu Matki i Dziecka, podziękowała za ofiary, które ksiądz biskup przekazał na rzecz rozbudowy domu. Podczas jego prymicji biskupich w rodzinnej Mechnicy, parafianie mogli składać datki do wielkiej skarbonki w kształcie domu.

O wrzucanie ofiar do podobnych, mniejszych skarbonek, swoich gości weselnych mogą poprosić nowożeńcy. Inicjatywa ta nosi nazwę „Zamiast kwiatów”. Szczegóły – TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma