GN 24/2018 Archiwum

Biskup do dziennikarzy: Wydobywajcie dobro

Bp Rudolf Pierskała odprawił Mszę św. w intencji pracowników mediów katolickich.

W niewielkim kościele św. Aleksego w Eucharystii koncelebrowanej przez bp. Rudolfa Pierskałę i ks. Krzysztofa Fabera, dyrektora Radia Plus Opole i duszpasterza środowiska mediów, uczestniczyli dziennikarze i pracownicy diecezjalnej rozgłośni oraz opolskiego oddziału Gościa Niedzielnego.

Prymicyjne spotkanie z przedstawicielami mediów przypadło we wspomnienie św. Franciszka Salezego, którego w 1923 roku papież Pius XI ogłosił patronem dziennikarzy i katolickiej prasy.

– Jesteście powołani, jako media katolickie, do głoszenia Ewangelii – przypominał w homilii bp Rudolf Pierskała, podkreślając, że nie o własne docenienie, powodzenie i sukcesy należy zabiegać.

– Media mają władzę, która może służyć dobru, pięknu, ofiarności. Dzieje się tak, gdy wydobywacie to, co dobrego ma miejsce w diecezji. Pokazujcie dobro – zachęcał bp Rudolf Pierskała.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma