Nowy numer 28/2018 Archiwum

Głosimy razem Ewangelię

Uroczysta Msza św. w katedrze opolskiej zakończyła w diecezji Tydzień Ekumeniczny.

W sobotni wieczór Eucharystii sprawowanej w intencji jedności chrześcijan, a także o zdrowie dla bp. Tadeusza Szurmana, zwierzchnika diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-luterańskiego, przewodniczył bp Andrzej Czaja, koncelebrowali m.in.: bp Paweł Stobrawa, ks. infułat Edmund Podzielny, naukowcy z Wydziału Teologicznego UO oraz moderatorzy seminaryjny. Kazanie wygłosił ks. Marian Niemiec, pastor ewangelickiej parafii w Opolu.

– Gromadzimy się tutaj, by pobudzić się do modlitwy o jedność chrześcijan przez cały rok – podkreślał bp Andrzej Czaja, przypominając, że to nie Chrystus jest podzielony, ale rozdarte jest Jego mistyczne Ciało, którym jest Kościół.

– Mamy dawać świadectwo o mocy Ewangelii w naszym życiu – zachęcał ks. Marian Niemiec, podkreślając, że nie jest to zadanie jedynie dla duchownych, ale dla wszystkich wiernych. – Zwiastowanie Ewangelii musi łączyć się z życiem zgodnym z Ewangelią – mówił, podkreślając wagę modlitwy i diakoni, bo służyć Bogu, to kochać ludzi czynem.

– Głosimy w różny sposób, bo różne są tradycje naszych Kościołów, ale głosimy tą samą Ewangelię – mówił ks. Niemiec, podkreślając: – Głosimy też Ewangelię razem, co ma miejsce podczas wspólnych nabożeństw czy wieczorów pieśni.

W ramach poszerzonej Oktawy Modlitw o Jedność Chrześcijan jeszcze jutro, w niedzielę 26 stycznia, nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w kościele św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma