Nowy numer 43/2020 Archiwum

Głosimy razem Ewangelię

Uroczysta Msza św. w katedrze opolskiej zakończyła w diecezji Tydzień Ekumeniczny.

W sobotni wieczór Eucharystii sprawowanej w intencji jedności chrześcijan, a także o zdrowie dla bp. Tadeusza Szurmana, zwierzchnika diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-luterańskiego, przewodniczył bp Andrzej Czaja, koncelebrowali m.in.: bp Paweł Stobrawa, ks. infułat Edmund Podzielny, naukowcy z Wydziału Teologicznego UO oraz moderatorzy seminaryjny. Kazanie wygłosił ks. Marian Niemiec, pastor ewangelickiej parafii w Opolu.

– Gromadzimy się tutaj, by pobudzić się do modlitwy o jedność chrześcijan przez cały rok – podkreślał bp Andrzej Czaja, przypominając, że to nie Chrystus jest podzielony, ale rozdarte jest Jego mistyczne Ciało, którym jest Kościół.

– Mamy dawać świadectwo o mocy Ewangelii w naszym życiu – zachęcał ks. Marian Niemiec, podkreślając, że nie jest to zadanie jedynie dla duchownych, ale dla wszystkich wiernych. – Zwiastowanie Ewangelii musi łączyć się z życiem zgodnym z Ewangelią – mówił, podkreślając wagę modlitwy i diakoni, bo służyć Bogu, to kochać ludzi czynem.

– Głosimy w różny sposób, bo różne są tradycje naszych Kościołów, ale głosimy tą samą Ewangelię – mówił ks. Niemiec, podkreślając: – Głosimy też Ewangelię razem, co ma miejsce podczas wspólnych nabożeństw czy wieczorów pieśni.

W ramach poszerzonej Oktawy Modlitw o Jedność Chrześcijan jeszcze jutro, w niedzielę 26 stycznia, nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w kościele św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama