Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zakończył się kurs dla Dzieci Maryi

Trzynaście osób otrzymało certyfikaty biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

W Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni odbył się ostatni etap kursu animatorskiego Dzieci Maryi diecezji opolskiej.

Uczestniczyły w nim 24 osoby, 13 uczestników otrzymało certyfikat biskupa opolskiego Andrzeja Czai, potwierdzający ukończenie 3-etapowego kursu i pozytywne zaliczenie egzaminu finałowego.

- Pozostała grupa dziewcząt dopiero rozpoczęła swoje przygotowanie do zostania animatorkami w parafialnych wspólnotach - wyjaśnia ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

Uczestnicy kursu wzięli udział w warsztatach ze szkoły animatora, liturgii, śpiewu i poznania, które poprowadzili: s. Amata Ekert, s. Leonia Pyrek, s Tobiasza Jarzyna, ks. Mariusz Sobek i Aleksandra Skoczylas.

Kolejny cykl diecezjalnego kursu animatorskiego rozpocznie się zjazdem w Diecezjalnym Domu Formacyjnym  w Raciborzu-Miedoni w dniach od 14 do 16 marca. - Zapraszamy na to spotkanie zarówno te dziewczęta, które uczestniczyły w kursie po raz pierwszy w miniony weekend, jak i wszystkie chętne marianki od 2. klasy gimnazjum, które chciałyby w swoich parafiach wesprzeć siostry, księży, czy świeckich opiekunów odpowiedzialnych za wspólnoty Dzieci Maryi - zachęca ks. Mariusz Sobek.

Cały kurs dla animatorek Dzieci Maryi składa się z trzech etapów. Kolejne odbędą się latem w Głogówku i jesienią w Leśnicy. Zajęcia zakończy egzamin.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama