Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przygotowanie do bierzmowania

W pięciu ośrodkach katechumenalnych diecezji opolskiej rozpoczynają się spotkania formacyjne przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Sakrament udzielany będzie w katedrze opolskiej w 3. niedzielę Wielkiego Postu, 23 marca o 16.00. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania może odbywać się indywidualnie w parafii lub grupowo w jednym z pięciu ośrodków:

Opole – Dom Katechetyczny parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła. Spotkania odbędą się w kolejne poniedziałki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie 17 lutego.

Kędzierzyn-Koźle – Dom Katechetyczny przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Spotkania odbędą się w czwartki (13 lutego, 6, 20 i 27 marca) o godz. 19.00.

Kluczbork – Dom Katechetyczny przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Spotkania odbędą się w soboty (15 i 22 lutego oraz 1, 8 i 15 marca) o godz. 15.00.

Nysa – Dom Katechetyczny przy bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki. Spotkania odbędą się 19, 20 i 21 marca o godz. 19.00.

Racibórz – Dom Katechetyczny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania odbędą się w kolejne soboty, pierwsze z nich zaplanowano 22 lutego o godz. 19.00.

W spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania mogą wziąć udział osoby dorosłe, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną, a zaniedbały wcześniejsze przygotowanie do bierzmowania, a także wierni w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli w okolicznościach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, a także w przypadku zamiaru uregulowania związku niesakramentalnego.

Przed rozpoczęciem przygotowania osoby zainteresowane powinny zgłosić się do swojego proboszcza.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama