Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cisza, teatr, scriptorium

Czyli trzy odmienne propozycje dni skupienia w "Pustelni Eliasza".

W funkcjonującym od początku bieżącego roku jako Dom Formacyjny diecezji opolskiej „Pustelnia Eliasza”, dawniej znanym pod nazwą „Heliosz”,  w najbliższym czasie odbędą się trzy rodzaje dni skupienia.

- Już za tydzień, w dniach 21-23 lutego, zapraszamy na pierwszy w tym roku Weekend Ciszy. Tydzień później, w dniach 28 lutego - 2 marca, rozpoczynamy cykl spotkań, w zamierzeniu będących połączeniem formacji i modlitwy z warsztatami teatralnymi. Tę propozycję kierujemy zwłaszcza, ale nie tylko, do osób zaangażowanych w parafiach i wspólnotach, w małe i duże formy przekazu oraz ewangelizacji scenicznej ( pantomima, misteria paschalne, jasełka ...). Część warsztatową poprowadzi Mariusz Kozubek, założyciel i wieloletni dyrektor Teatru A – informuje ks. Roman Hosz, założyciel ośrodka.

Natomiast na początku Wielkiego Postu „Pustelnia Eliasza” proponuje rekolekcje z warsztatami iluminatorstwa i kaligrafii średniowiecznej. Rekolekcje można przeżyć w pełnym wymiarze (6-9 marca) – wówczas z warsztatami iluminatorstwa lub jako rekolekcyjne spotkanie weekendowe ze szkołą kaligrafii (7-9 marca). Część warsztatową poprowadzi Barbara Bodziony, absolwentka Wyższego Europejskiego Instytutu Iluminacji i Manuskryptów w Angers.

Szczegółowe informacje, rezerwacje i zapisy na www.heliosz.org

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma