Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czas mocy i łaski

W parafii bł. Czesława dobiegła końca peregrynacja figury św. Michała Archanioła.

– „Czas mocy i łaski” to słowa, które towarzyszą peregrynacji figury św. Michała Archanioła po Polsce. Wpisywałem te słowa na plakat z dozą sceptycyzmu. Dziś już wiem, że się w pełni potwierdziły. Trzy dni peregrynacji w wielu sercach na nowo rozpaliły Bożą miłość – mówi ks. Wojciech Janus, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu.

– Często dzieje się tak, że chcemy iść z Bogiem przez życie, ale w obliczu rozmaitych okoliczności tracimy gdzieś wiarę, poczucie obecności Boga. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła wielu osobom pozwoliło na nowo zwrócić się do Boga. Ktoś powie, że to tylko figura, jakiś znak, ale my potrzebujemy takich znaków, potrzebujemy pozytywnych emocji – podkreśla ks. Janus.

Kościół parafialny na opolskim Zaodrzu przez trzy dni wypełniał się ludźmi z całej diecezji. Tłumnie przyjeżdżali, nawet z dalekich zakątków diecezji, na Msze św., nabożeństwa, indywidualną modlitwę. – Tylu ludzi nasz kościół parafialny dawno nie widział – mówi a ks. Janus.

Również całonocne czuwanie, z piątku na sobotę, zgromadziło wiele osób, a kapłani przez całą noc dyżurowali w konfesjonale. W poprowadzenie modlitwy włączyli się m.in. ks. Łukasz Knieć – duszpasterz młodzieży w dekanacie Opole-Szczepanowice, ks. Zbigniew Bienkiewicz wraz z grupą małżeństw, a także siostry z Wrocławia ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Ks. Rafał Szwajca, michalita, który przewodniczył peregrynacji, przez trzy dni zebrał bardzo duży stosik deklaracji podpisanych przez osoby, które zdecydowały się przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła.

– To wielkie dzieło Boże, za które Bogu niech będą dzięki. Teraz potrzeba modlitwy, by owoce tej peregrynacji w naszych sercach trwały – zaznacza ks. Wojciech Janus.

Figura św. Michała Archanioła, która już jutro zawita do jednej z parafii katowickich, w maju powróci do diecezji opolskiej. Nawiedzi parafię św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu (11–13 maja) i Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku (14–15 maja). W późniejszym czasie zagości również w Wierzbniku (1–3 sierpnia) i Ratnowicach (8–9 września).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama