GN 28/2018 Archiwum

Śmierć burmistrza Zdzieszowic

Dieter Przewdzing został zamordowany.

Wczoraj późnym wieczorem w domu letniskowym w Krępnej znaleziono ciało Dietera Przewdzinga, wieloletniego burmistrza miasta i gminy Zdzieszowice. Policja, ze względu na dobro intensywnie prowadzonego śledztwa, odmawia komentarzy na temat okoliczności i przyczyn śmierci burmistrza. Po południu 19 lutego rzeczniczka opolskiej prokuratury potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, z których wynikało, że Dieter Przewdzing został brutalnie zamordowany.

Śp. Dieter Przewdzing był najpierw naczelnikiem, a potem burmistrzem Zdzieszowic nieprzerwanie od lat 80. ubiegłego wieku. Po przełomie roku 1989 startował do wyborów samorządowych z list mniejszości niemieckiej. Za jego rządów gmina cieszyła się znakomitymi wynikami rozwoju gospodarczego i niemal zerowym poziomem bezrobocia. Ostatnio D. Przewdzing zasłynął apelem o wprowadzenie „autonomii gospodarczej” dla Śląska, który zyskał poparcie kilku rad gmin w województwie opolskim i śląskim. Mniejszość niemiecka zaapelowała do najwyższych władz państwowych o objęcie śledztwa specjalnym nadzorem i pilne ujawnienie jego wyników.

Dieter Przewdzing 24 lutego skończyłby 70 lat życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • hub381
    22.02.2014 11:34
    Czekamy na szybkie i obiektywne wyniki śledztwa ! R.i Pace....
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma