GN 24/2018 Archiwum

Biada

Tragiczna śmierć burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga budzi pytania zrodzone nie tylko przez ciekawość wypływającą z niskich pobudek.

Jedyne ważne pytanie - którego nie niweczy nawet majestat śmierci - brzmi: jaki był motyw zabójcy?

Jeśli motyw był polityczny -  biada nam. Nie tylko dlatego, że niemal z pewnością skutkiem tej hipotetycznie „politycznej” śmierci byłby wzrost politycznego napięcia. Biada nam  - bo oznacza to przede wszystkim, że nóż na gardle stał się w Polsce elementem politycznej debaty, której Dieter Przewdzing był, zwłaszcza ostatnio - nawołując do gospodarczej autonomii Śląska - aktywnym i głośnym na cały kraj uczestnikiem.

Dlatego – choć zdaję sobie sprawę, że brzmi to okrutnie chłodno dla rodziny i przyjaciół popularnego burmistrza – powinniśmy sobie życzyć, by zabójcą okazał się szaleniec lub rabuś liczący na łup na ulubionym ranczu i samotni śp. Dietera.

Policja i prokuratura niech robią swoje. Jeśli motyw był polityczny – nie mogą tego ukrywać. Bo z tego „biada” może przyjść opamiętanie. Choć pewności, czy tak by się stało, nie mam.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma