Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ekostudio ma 15 lat

Na jubileusz premiera "Morderczego pokoju". Mamy dwa zaproszenia dla naszych Czytelników!

13 marca 1999 r. premierą spektaklu „Piłat” zainicjował swoją działalność opolski teatr Ekostudio. Na 15-lecie zespół teatru przygotował premierę „Morderczego pokoju” wg Rona Clarka i Sama Bobricka.

To zabawna opowieść o miłości przekształconej w... żądzę mordu. Małżeństwo Millerów przeżywa kryzys. Żona spragniona namiętności wdaje się w romans z dentystą. Mąż nie dopuszcza do siebie myśli o rozwodzie. Kochankowie postanawiają się go pozbyć. Akcja dramatu zaczyna się w momencie przygotowań do zbrodni. Bohaterowie targani namiętnościami są gotowi do najwyższych poświęceń. Gdzieś pomiędzy nieudanymi intrygami, próbują zgłębić istotę małżeństwa i szczęśliwego życia. Powiedzenie „umrzeć z miłości” przestaje mieć znaczenie wyłącznie metaforyczne.

A wszystko to w lekkiej i dynamicznej, farsowej stylistyce. Występują: Anna Bielańska-Pawliszyn, Marek Kędzierski i Andrzej Czernik.

Jubileuszowy spektakl odbędzie się 15 marca o 19.15 na scenie teatru Ekostudio w Opolu przy ul. Armii Krajowej 4 off. Bilety na premierę i obchody jubileuszu w cenie 60 zł. Ceny biletów na następne spektakle: 35 i 25 zł (ulgowe). A my mamy jedno dwuosobowe zaproszenie dla Czytelników naszego serwisu na „Morderczy pokój” w niedzielę 16 marca (o 18.06). Kto pierwszy wyśle e-mail pod adres opole@gosc.pl, ten je otrzyma.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama