Nowy numer 24/2018 Archiwum

Czas na kroszonki

Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza do udziału w konkursie zdobienia jaj wielkanocnych.

Konkurs Plastyki Obrzędowej odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci. Termin: dla dorosłych (od lat 16) – 25 marca, dla dzieci – 26 marca. Udział w konkursie dziecięcym należy zgłosić do dnia 21 marca br., w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, tel. 77 4743021 lub 77 4572349 w.120; o kwalifikacji od udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

- W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 86 osób dorosłych oraz 68 dzieci i młodzieży. 95% prac zostało wykonanych tradycyjnymi technikami (rytownicza, batikowa, oklejanie i obszywanie), przy czy zdecydowanie na prowadzenie wyszła najbardziej reprezentatywna dla Opolszczyzny technika rytownicza. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy zajmują się zdobieniem jaj wielkanocnych – informuje Marta Szewerda z Działu Udostępniania i Edukacji Muzeum Wsi Opolskiej.

Wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień odbędzie się 13 kwietnia w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu podczas „Jarmarku Wielkanocnego”. Podczas Jarmarku nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 77 457 23 49 (wew.120).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma