Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze

Najpierw spowiedź i adoracja przez całą dobę. Potem regularna adoracja.

Biskup Opolski Andrzej Czaja idąc za wezwaniem Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji by w piątek 28 marca przynajmniej w jednym z kościołów diecezji można było nieprzerwanie przez 24 godziny skorzystać z sakramentu pokuty i równocześnie by był wystawiony w tym czasie do adoracji Najświętszy Sakrament, zarządził, że taka całodobowa adoracja i spowiedź będzie miała miejsce w katedrze opolskiej.

Jednocześnie,począwszy od tego dnia w katedrze będzie regularna adoracja Najświętszego Sakramentu – w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.30, w niedziele od 15 do 16. - Do trwania przed Jezusem i wyrażania wdzięczności za Jego obecność w Eucharystii zachęcam wszystkich diecezjan. W sposób szczególny jednak zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców Opola i okolic: aby zapewnić w katedrze stałą obecność wiernych adorujących Chrystusa, proszę tych wszystkich, którym sprawa ta jest bliska, aby zadeklarowali się do godzinnej adoracji w wybranym przez siebie czasie w ciągu tygodnia – apeluje biskup ordynariusz w komunikacie, który będzie odczytany w kościołach diecezji opolskiej w najbliższą niedzielę.

Deklaracje o wybranej godzinie adoracji można składać codziennie w kancelarii parafii katedralnej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma