Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ratunek dla nienarodzonych

W diecezji opolskiej centralne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

We wtorek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po raz kolejny obchodzony będzie Dzień Świętości Życia. Duszpasterstwo Rodzin oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zapraszają na Mszę św., która zostanie odprawiona w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu (osiedle Armii Krajowej, ul. Grota-Roweckiego 3). Rozpoczęcie o godz. 18.30.

Eucharystii, podczas której będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, przewodniczyć będzie bp Rudolf Pierskała.

– Zaproszenie kierujemy nie tylko do tych, którzy chcą podjąć duchową adopcję, czyli 9-miesięczną modlitwę w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, ale także do wszystkich rodziców oczekujących narodzin dziecka. Ksiądz biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym – wyjaśnia ks. Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dla osób, które złożą przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, siostra zakonna z Domu Matki i Dziecka przygotowała różańce – ręcznie wykonane ze sznurka.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma