Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wystartowały zapisy na "Prolog ŚDM"

Poszukiwana jest młodzież, która włączy się w diecezjalne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

– „Prolog ŚDM” jest skierowany do młodzieży od 16 do 20 roku życia. Będzie to dwudniowe wydarzenie w klimacie Światowych Dni Młodzieży, czyli radości pełną gębą – wyjaśniają ks. Łukasz Knieć i ks. Jarosław Staniszewski, koordynatorzy diecezjalnych przygotowań do wielkiego święta młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

– Prolog ma na celu przygotować młodych ludzi i dać im odpowiednią wiedzę do pracy z grupami w parafiach, wolontariuszami, a także w Centrum Diecezjalnym – podkreślają koordynatorzy, tłumacząc, że przede wszystkich chcą przygotować młodych ludzi do tego, by włączyli się w przyjęcie do swoich parafii grup młodzieży z całego świata. Będzie to miało miejsce w Tygodniu Misyjnym, który bezpośrednio poprzedzi Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

„Prolog ŚDM” odbędzie się w Opolu. Rozpocznie się w sobotnie popołudnie (12 kwietnia), a zakończy diecezjalnym spotkaniem młodzieży w Niedzielę Palmową (13 kwietnia). W programie przewidziano warsztaty, Mszę św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego, spotkania w grupach, wieczór uwielbienia, a także nocleg w klimacie ŚDM czyli w gościnie w parafiach Opola.

Koszt udziału w „Prologu ŚDM” wynosi 40 zł. Koordynatorzy zachęcają księży proboszczów do opłacenia uczestnictwa w spotkaniu młodzieży ze swoich parafii.

Zapisy na „Prolog ŚDM” prowadzone są internetowo – TUTAJ

Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które zakończą „Prolog ŚDM”, zaplanowano w Niedzielę Palmową 13 kwietnia w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Rozpoczęcie o 15.00. Na to radosne spotkanie zaproszeni są młodzi z wszystkich zakątków diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama