Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wielki Post dla "niesakramentalnych"

Spotkanie modlitewne z biskupem opolskim oraz czterodniowe rekolekcje to propozycje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w diecezji opolskiej.

Jezuicka parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu organizuje w dniach 6-9 kwietnia rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Motto rekolekcji: „Horyzonty nadziei”.

W niedzielę 6 kwietnia kazania będą głoszone na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku, 7 kwietnia, do środy 9 kwietnia sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.00 z krótką homilią, a po niej rozważania rekolekcyjne.

Rekolekcje poprowadzi o. Wojciech Nowak, warszawski jezuita, duszpasterz osób rozwiedzionych, pozostających w separacji oraz żyjących w związkach niesakramentalnych.

Zgodnie z zapowiedzią zamieszczoną w Liście Pasterskim na Wielki Post, biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, które nie mogą uzdrowić swojej sytuacji, na modlitewne spotkanie do katedry opolskiej w Niedzielą Palmową 13 kwietnia o godz. 14.00.

« 1 »

Zobacz także

 • Kris
  26.03.2014 19:19
  Do Tadka.

  Dlaczego to niby ma być dzielenie na gorszych i lepszych. Przecież inny co innego trzeba mówić osobom żyjącym w związkach sakramentalnych, co innego osobom żyjącym w związkach sakramentalnych, co innego narzeczonym, co innego wdowcom itd. itp. Każda grupa ma swoją specyfike i inne problemy. Są też rekolekcje ogólne, ale nie widzę przeszkód dla zainteresowaniu się każdą z grup z osobna - tak można lepiej odpowiedzieć na problemy konkretnych grup.
 • Adam
  26.03.2014 20:26
  Co to znaczy nie mogą uzdrowić swojej sytuacji?
  Czyli są grzechy, z którymi nie można zerwać? Jak nie można, to znaczy, że to nie grzech? Bo Pan Jezus stawiał trudne wymaganie, ale nigdy nie niemożliwe do zrealizowania. Możliwości uzdrowienia są, tylko duszpasterzom brakuje odwagi, by pokazywać drogi uzdrowienia.
 • NIE PODOBA MI SIĘ TO
  27.03.2014 05:30
  Nie podoba mi się ten trend, bo w popularnym odbiorze sprawia wrażenie, że zdradzanie małżonka jest dopuszczalną, tylko nieco "inną" formą obecności w Kościele.

  Wiadomo, że rozwody się zdarzają Bogu ducha winnym ludziom. Ale wejście w grzeszny związek to po prostu grzech, który trzeba piętnować dla dobra grzeszących, a nie poprawiać im samopoczucie przez sprawianie wrażenia, że jakoś tam się da jednak żyć w ciężkim grzechu i w Kościele jednocześnie.
  doceń 7
 • Agata ... do vanitas
  27.03.2014 09:50
  Witaj

  Odpowiedzią na apel duszpasterstwa tzw. "porzuconych" małżonków jest wspólnota SYCHAR. Zapraszam na ich stronę:
  http://sychar.org/

  i forum:
  http://www.kryzys.org/index.php

  Życzę miłej lektury i może u kogoś pojawi się potrzeba otwarcia kolejnego Ogniska.


  Pokój z Wami
  Agata
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL