Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wiosna austriacka

W tegorocznej edycji imprezy jest kilka akcentów związanych z rocznicą 100-lecia wybuchu I wojny światowej.

Już pojutrze, tj. 3 kwietnia w WBP w Opolu - Bibliotece Austriackiej (pl. Piłsudskiego 5) odbędzie się finał konkursu „Austria - kraj i mieszkańcy”. Konkurs organizowany jest po raz siedemnasty, a już po raz czternasty staje się preludium opolskiej „Wiosny Austriackiej”. Bogata w wydarzenia impreza organizowana jest przez Bibliotekę Austriacką pod patronatem ambasadora Republiki Austrii w Polsce.

Także w tym roku jest w czym wybierać. Od 8 kwietnia do 6 maja w Małej Galerii WBP (ul. Piastowska 18) prezentowana będzie wystawa pt. „Gwałtowna cisza przed burzą - czas przed rokiem 1914”. 9 kwietnia o godz. 11 w Instytucie Filologii Germańskiej (pl. Staszica 1) odbędzie się spotkanie autorskie z Simonem Deckertem, austriackim pisarzem z Liechtensteinu.

15 kwietnia o godz. 13 w Bibliotece Austriackiej - spotkanie z Ryszardem Wojnakowskim, tłumaczem literatury niemieckojęzycznej, połączone z prezentacją tłumaczenia książki „Hrabia Luna” Alexandra Lorneta-Holenii.

5 maja o godz. 18 będzie można wybrać się na koncert „1914 - świat wczorajszy” w wykonaniu Kreisler Trio Wien (darmowe wejściówki do Filharmonii Opolskiej do odebrania w Bibliotece Austriackiej). 15 maja o godz. 12 w Studenckim Centrum Kultury (ul. Katowicka 95) spotkanie z Samą Maanim - pisarzem i psychoanalitykiem pochodzenia irańskiego mieszkającym w Wiedniu. Zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. „Niewierny”.

Na koniec „Wiosny” Biblioteka Austriacka proponuje spotkanie z Marianne Gruber, cenioną pisarką, przewodniczącą Austriackiego Towarzystwa Literackiego, w Polsce znaną jako autorka powieści „Protokoły strachu” i „Stacja pośrednia”. Termin: 21 maja, godz. 12 - Instytut Filologii Germańskiej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama