Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wyjść z piekła uzależnienia

- To jest możliwe. Potrzeba tylko wsparcia odważnych i miłujących człowieka innych ludzi, trzeba terapii i Boga –na rekolekcje trzeźwościowe zaprasza ks. Marcin Marsollek.

Jak co roku diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości organizuje rekolekcje trzeźwościowe dla cierpiących z powodu uzależnienia: dla uzależnionych i ich bliskich, rodzin i przyjaciół.
- Chcemy dać im wsparcie duchowe, umocnić w walce o ludzką godność i wolność. Chcemy aby się przekonali, że nie są sami, mogą spotkać ludzi, którzy nałóg pokonali, żyją trzeźwo i cieszą się życiem. Chcemy tym wszystkim zbolałym ludziom przywrócić wiarę, że jest to możliwe, z piekła uzależnienia można wyjść, tylko potrzeba wsparcia odważnych i miłujących człowieka innych ludzi, trzeba terapii i Boga, wtedy to działa – zaprasza ks. Marcin Marsollek, duszpasterz trzeźwości i terapeuta.

W tym roku rekolekcjom trzeźwościowym, które będzie głosił ks. Marsollek będą przyświecać słowa Jana Pawła II: „Czuwaj! Czuwaj nad każdym sumieniem. I ucz nas czuwać! Ucz czuwać wszystkie sumienia na tej ziemi ojczystej. Niech nie poddają się słabości! Niech nie ulegają łatwiźnie! Nie wolno dopuszczać do degradacji człowieka, rodziny, społeczeństwa, Nie wolno „sprzedawać” człowieka za zysk doraźny i niegodziwy, zdobywany na ludzkich słabościach i wadach!”

Rekolekcje trzeźwościowe odbędą się w Winowie k. Opola w dniach 10-12 kwietnia (czwartek – sobota). Początek spotkań codziennie o godz. 18.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama