Nowy numer 09/2024 Archiwum

Piotrek na San Siro

Opolski oddział Fundacji „Mam Marzenie” spełnił piłkarskie pragnienie swojego podopiecznego.

To już kolejne piłkarskie marzenie zrealizowane przez opolskich wolontariuszy. W ubiegłym, realizując setne marzenie, opolski oddział Fundacji „Mam Marzenie” doprowadził do spotkania 17-letniego Damiana i 14-Maćka z Robertem Lewandowskim i jego kolegami z piłkarskiej reprezentacji Polski.

– Tym razem udało się spełnić marzenie 16-letniego Piotrka z Ozimka, który jest wielkim fanem włoskiej drużyny Inter Mediolan i bardzo chciał na żywo obejrzeć swoich ulubieńców na słynnym stadionie San Siro. Udało się to dzięki wsparciu firmy OKNOPLAST, która jest jednym z głównych sponsorów słynnego włoskiego klubu – informuje Piotr Stachura, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Fundacji „Mam Marzenie”.

Wolontariusze po raz pierwszy odwiedzili Piotrka w marcu 2013 roku. Już wtedy okazało się, że jest wielkim fanem piłki nożnej. Wprawdzie choroba nie pozwalała mu biegać po boisku, ale mocno kibicował mediolańskiej drużynie.

– Chłopiec wyznał, że jego największym marzeniem jest wyjazd na mecz ukochanego Interu. Na realizację musiał czekać prawie rok, bo to zadanie nie było proste i wymagało sporo organizacyjnych przygotowań – informuje Piotr Stachura.

– Już sam widok legendarnego stadionu San Siro zrobił na naszym marzycielu ogromne wrażenie. Bilety, które dostarczył sponsor realizacji marzenia, uprawniały do zajęcia miejsc na trybunie VIP. Widok był zatem znakomity. Inter Mediolan podejmował Cagliari Calcio. Mediolańskie trybuny śpiewały tak, że nikt nie miał wątpliwości, kto tu jest gospodarzem. Co prawda w pierwszej połowie „Nerazzurri” przegrywali 0:1, ale w drugiej odsłonie ulubieńcy Piotrka stanęli na wysokości zadania i doprowadzili do wyrównania. Najważniejsze, że tego wielkiego dnia nie popsuła porażka Interu Mediolan. Mecz zakończył się remisem – opowiadają wolontariusze.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy